Prebratie alebo vrátenie vozidla/ obytného prívesu

Vozidlo Vám odovzdávame vždy čisté a skontrolované (funkčnosť súčasti, kompletnosť príslušenstva a stav prevádzkových náplní) po poslednom nájomcovi. Miesto odovzdania: Zbrody 11, Bratislava, pripadne iné miesto podľa vzájomnej dohody.  Súčasťou odovzdávania je zaškolenie obsluhy v rozsahu 45 – 60 minút. Pri odovzdaní vozidla je nutné predložiť  platné doklady (občiansky a vodičský preukaz)  a vyplatiť sumu za prenájom a kauciu. Prevzatie a odovzdanie vozidla sa realizuje v čase od 7:00 do 18:00 (v prípade vzájomnej dohody aj v inom čase)

Spotrebiče v aute

Chladnička s mrazničkou funguje na plyn , pri zapojení do elektrickej siete na 230V, alebo pri jazde na 12V (prípadne na plyn pokiaľ má vozidlo vo výbave Monocontrol CS) . Varič funguje iba na plyn, je potrebné mať zápalky, alebo zapaľovač. Varič má väčšinou dve, alebo tri platne. Kúrenie a ohrev vody funguje na plyn .TV  funguje neustále. Vozidlo je vybavené motorovou klimatizáciou (funguje za jazdy) a klimatizáciou nadstavby (230V).

Spotrebiče v obytnom prívese

Chladnička s mrazničkou funguje na plyn , pri zapojení do elektrickej siete na 230V, alebo pri jazde na 12V (prípadne na plyn pokiaľ má vozidlo vo výbave Monocontrol CS) . Varič funguje iba na plyn, zapaľovanie je elektrické, alebo je potrebné mať zápalky, alebo zapaľovač. Varič má väčšinou dve, alebo tri platne. Kúrenie funguje na plyn, ohrev vody funguje je elektrický (230V) . TV  funguje neustále.

Aký vodičský preukaz potrebujem?

Obytné auto: naše obytné auto má celkovú hmotnosť 3500kg, takže Vám stačí vodičský preukaz skupiny B

Obytný príves:

Ak má súprava (celková hmotnosť vozidla + celková hmotnosť prívesu) do 3500 kg a celková hmotnosť prívesu neprevyšuje pohotovostnú hmotnosť vozidla, postačuje vodičský preukaz skupiny B. Celkové hmotnosti sú uvádzané vo veľkom technickom preukaze.

V prípade, že celková  hmotnosť jazdnej súpravy prevyšuje 3500 kg a zároveň je nižšia ako 4250 kg je potrebné vodičské oprávnenie skupiny B s  harmonizačným kódom 96.

Pri  celkovej hmotnosti jazdnej súpravy vyššej ako 4250 kg je potrebné mať vodičské oprávnenie skupiny B+E.

Čo si zobrať zo sebou?

V obytnom aute,alebo v obytnom prívese sa nachádza okrem  bežnej výbavy  aj kuchynský riad (3 x  hrniec rôznej veľkosti,1 ks panvica,  sada tanierov,  príboru a pohárov,  kuchynské doplnky nože, doska na krájanie). Na cestu Vám po dohode vieme  pribaliť aj posteľné prádlo (plachty, návliečky) a periny, takže Vám už zostáva zobrať len DVD s filmom na spestrenie večera…..

Jazda, alebo čo nie je dovolené…

Všetci cestujúci v obytnom aute musia sedieť na sedadle pripútaní bezpečnostným pásom (ležanie na posteli, alebo voľný pohyb je zakázaný). Všetky okná musia byť zatvorené a zaistené proti otvoreniu. V obytnom prívese je za jazdy nesmú nachádzať žiadne osoby.

Plyn, elektrina a voda

Súčasťou vozidla sú  plynové fľaše s propán-butánom , pričom jedna z nich už je napojená do okruhu. V aute sú dve batérie, jedna je klasická štartovacia batéria  a druhá je pre obytnú nadstavbu. Dobíja sa z elektrickej siete (k dispozícií je predlžovací kábel a 2 ks redukcií) , za jazdy, prípadne, z centrály.  V aute je 124l nádrž  na čistú vodu pre sprchu, kuchyňu a  splachovanie WC. Pre doplnenie vody je vo vozidle hadica alebo kanister. Voda sa komfortne nalieva zvonku auta

Súčasťou obytného prívesu sú  plynové fľaše s propán-butánom , pričom jedna z nich už je napojená do okruhu. V prívese je jedna batéria je pre obytnú nadstavbu. Dobíja sa z elektrickej siete (k dispozícií je predlžovací kábel a 2 ks redukcií) , prípadne z centrály.  V prívese je 50l nádrž  na čistú vodu pre sprchu, kuchyňu a  splachovanie WC. Pre doplnenie vody je v prívese konva na vodu. Voda sa komfortne nalieva zvonku auta

Zaujíma Vás niečo čo sme nenapísali vyššie? Skúste tu info@karavanba.sk